Нашу школу похађају успешни спортисти, врхунски репрезентативци, европски и светски прваци. Међу њима је и Владислава Стојић, ученица IIe2, врло добар ученик.
Кад си почела да тренираш стони тенис, где и како и твоји први утисци?
Почела сам да тренирам 1995. године, када сам била II разред основне школе у Ужицу, у клубу Јединства. Мој отац је већ дуго тренер стоног тениса. Једног дана ме је одвео у клуб и увео у салу да посматрам. Тада се јавила велика љубав између мене и спорта, а отац је инсистирао да наставим тренинге и да следим његов пример.
Колико такмичења и награда имаш иза себе и које су ти најдраже?
Па, такмичим се нон-стоп, бар једанпут месечно. Већ дуже време играм за клуб Милиционар из Београда. Кући имам око четрдесет медаља, а најдража медаља ми је III место на републичком такмичењу у Србији, пре четири године. Сада сам међу првих осам у СЦГ.
Често се такмичиш и представљаш нашу школу на такмичењу?
Да, то је тачно. Имам много такмичења иза себе, а често идем и на турнире. Сада ми није тешко да ускладим школу и спорт, као у 1. години. Сналазим се, то се види по мом успеху.
Какви су ти планови за будућност? Да ли издвајаш неко такмичење?
Па, следеће године такмичићу се за репрезентацију СЦГ. То ми је велики успех, за сада једини приоритет, јер желим да остварим добре резултате.
За крај реци нам да ли имаш подршку својих пријатеља, родитеља и разредног старешине?
Родитељи ми пуно помажу и уз мене су, саветују ме у сваком погледу. Моја разредна Љиљана Пантелић, ме разуме и подржава. Што је најважније верује ми, иако често одсуствујем из школе. Свакако и моји другови су уз мене, за њих увек имам слободног времена.
Славица Поповић